„Roller coaster” to gra szkoleniowo-inżynieryjna, w której zespół, podzielony na mniejsze grupy, pracuje by osiągnąć wspólny cel. Zadaniem uczestników jest stworzenie dosyć skomplikowanej, a zarazem widowiskowej konstrukcji! Przy okazji, w atmosferze świetnej zabawy, mogą oni przećwiczyć umiejętność gospodarowania zasobami, delegowania zadań i oswajania zmiany.

Informacje:

  • Optymalne dla grup: 20 – 100
  • Forma: indoor/outdoor
  • Czas trwania: 1,5 – 2,5 h

Korzyści dla zespołu

  • wzmocnienie umiejętności komunikacji, kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zarządzania i podziału ról
  • unaocznienie organizacji jako zbioru zespołów realizujących wspólny cel
  • wzbudzenie twórczej energii

Na czym polega gra?

Klasycznie Roller coaster, czyli inaczej kolejka górska, to konstrukcja instalowana w większości parków rozrywki. Składa się z wysokich wzniesień, stromych spadków i gwałtownych zakrętów, po których poruszają się pociągi z pasażerami. Zazwyczaj krzyczącymi w niebogłosy.

Ideą projektu team-buildingowego jest zbudowanie przez całą grupę jednego funkcjonalnego i zajmującego całą wyznaczoną przestrzeń Roller coastera, po którym w finale przetoczy się piłka. Zadanie świetnie oddaje ideę współzależności i kooperacji, gdyż cała grupa podzielona jest na mniejsze zespoły i jedynie ich sprawna współpraca gwarantuje sukces w postaci sprawnego Rolle coastera. Dodatkowe utrudnienie stanowi klient zamawiający konstrukcję – kapryśny, zmieniający co chwila zdanie szejk, który od zleceniobiorcy wymaga ogromnej elastyczności i cierpliwości. Jak poradzą sobie z nim uczestnicy?

Reference

PARTNERZY

KONTAKT