Czasami zdarza się tak, że Twój do tej pory świetny i zgrany zespół zapada na jakąś dziwną chorobę. Ludzie snują się po firmie bez cienia uśmiechu, nikt głośno nie dyskutuje przy kawie, każde nawet najprostsze zadanie ciągnie się w nieskończoność, a o 17:00 w pracy nie ma już nikogo.
W takiej chwili pamiętaj, że jest ktoś kto może Wam pomóc – pora na Team Doctora!

Informacje:

  • Optymalne dla grup: 5-30 osób
  • Forma: indoor
  • Czas: 0,5 – 2 dni

Korzyści dla uczestników

  • diagnoza „jednostki chorobowej” za pomocą specjalistycznych narzędzi np. Teamsoziomapping, Kwestionariusz Rozwoju Zespołu
  • możliwość przedyskutowania problemów zespołu w bezpiecznej atmosferze przy wsparciu doświadczonego trenera
  • przypisana recepta – czyli stworzenie planu naprawczego dla zespołu

Warsztat poprzedza wypełnienie przez cały zespół Kwestionariusza Rozwoju Zespołu lub TeamsoziomappingTM – narzędzi on-line, które pozwalają na określenie obszarów „chorobowych”. Najczęstszymi dysfunkcjami zespołów jest naruszone zaufanie, obawa przed konfliktem, brak zaangażowania lub dbałości o wyniki, których podłoże może być bardzo różne.
Dzięki dynamicznej i otwartej formule warsztatu zespół może pogłębić zdiagnozowane zagrożenia i wspólnie opracować najlepsze i akceptowalne przez wszystkich rozwiązania swoich bolączek.
Nasz trener – team doctor wspiera zespół narzędziami, moderuje dyskusje i dba o bezpieczeństwo i odpowiednią formę spotkania rozwojowego.

Elementem wieńczącym warsztat jest stworzenie przez zespół Planu Działania lub Kodeksu Współpracy, który pozwoli na skuteczną implementację przyjętych rozwiązań po powrocie do pracy.

Referencje

PARTNERZY

KONTAKT